Csaknem kétmillióért alkalmazza Gál Zoltánt a főváros
Kikérte a 444 a tanácsadók listáját, ismerős nevek vannak rajta.
Kikérte a 444 a tanácsadók listáját, ismerős nevek vannak rajta.
Az Alkotmánybíróság ugyan nem hirdette ki győztesnek a Fővárosi Önkormányzatot a szolidaritási hozzájárulásról szóló, Budapest számára jelentős, százmilliárd forintos nagyságrendű jogvitában, de Kiss Ambrus főigazgató a HVG-nek azt mondta, több ponton mégis nekik adtak igazat a kormánnyal szemben, és az ügy még nincs lezárva.
Szentkirályi a bizottsági elnökségekbe kötött bele, Vitézy felhívta a figyelmét egy szerinte fontosabb témára.
A fővárosi bizottságokba beül a Tisza, és két tanácsnokot is adna, viszont Magyar Péter a HVG-nek azt mondta, Karácsony Gergelynek több főpolgármesteri jogkörről kell lemondania. Beleszólást kérnek a cégvezetői pályázatok elbírálásába is. Lesz olyan előterjesztés az alakuló ülésen, amit a Tisza megszavaz majd, de például a képviselők fizetésemelését nem fogja.
Balogh Samu lapunknak azt mondta, ő maga döntött a távozás mellett.
A főpolgármesternek két lehetősége van: vagy a kormány hallgatólagos támogatásával, széles jogköreire támaszkodva, az eddigi stábjával próbálja kormányozni a fővárost, vagy a Tisza Párt, az LMP és a Kutyapárt külső támogatásával. Mindegyiknek vannak súlyos feltételei és veszélyei.
Jelentősen megnehezíti Budapest pénzügyi mozgásterét egy friss kormányrendelet, mert megtiltja a főváros által kényszerűségből alkalmazott pénzügyi megoldást, amellyel 50 milliárd forint működési forráshoz juttatták a BKK-t. Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes szerint a költségvetés egyensúlya nincs veszélyben, legalábbis idén.
A félbemaradt gigaberuházás mindkét résztvevője, a főváros és az állam is egy oldalon áll ezúttal – de csak abban, hogy egyiknek sincs igazán pénze a Biodóm befejezésére.
A főváros vezetői nem látják indokoltnak, hogy külön jutalmat osszanak ki a budapesti közszolgáltató cégek dolgozói között. Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes azzal utasította el a szakszervezetek kérését, hogy a menedzsment is csak az eredeti szerződésük alapján járó prémiumokat kapták meg.
A rendőrség pénztelensége is az oka annak, hogy még mindig nem lehet büntetni azoknak a kameráknak a felvétele alapján, amelyeknek a telepítését Karácsony Gergely főpolgármester csaknem egy éve jelentette be. Miután a traffipaxok megvásárlása és üzemeltetése is sokba kerül, a bírság pedig végső soron az államháztartást gazdagítja, így a szűkös költségvetésből gazdálkodó rendőrségnek és az önkormányzatoknak sem érdekük, hogy elkapkodják a telepítést és az abból fakadó költségnövekedést – hívták fel szakemberek a HVG figyelmét.
Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes szerint a főváros jogtalannak tartja a szolidaritási hozzájárulás ilyen mértékét.
Újra inkasszózhatott a Magyar Államkincstár a fővárosi önkormányzat számlájáról, már a 15 milliárd forinton is túl vannak az idei elvonással.
Négyen maradtak versenyben, pedig rekordsokan, tizenöten akartak főpolgármesterek lenni. Volt köztük két nő, volt 18 és 77 éves is, rutinosan sikertelen próbálkozók és néhány teljesen ismeretlen jelölt is. De ki volt a leggyorsabb, a törülközőt leghamarabb bedobó, a legtöbb érvénytelen ajánlást leadó, a legkésőbb ébredő és a legsikertelenebb?
Ezúttal Kolek Márton Ottó dobta be a törölközőt, és jelezte, hogy mégsem indul el a főpolgármester-választáson Karácsony Gergely kihívójaként. Ő már a második jelölt, aki még a választás előtt meggondolta magát.
Vitézy Dáviddal folytatódik közéleti podcastunk budapesti választási interjúsorozata. Összeszedtük a főpolgármester-jelölt legfontosabb, legerősebb és legérdekesebb gondolatait, állításait és ígéreteit.